Hokejové mužstvo Elévů HC Lomnice nad Popelkou

Krajský přebor 4. - 5. třídy ( ročník 1996 - 1998 ) sezóna 2007/2008

Nauč se bruslit

Nácvik základních bruslařských dovedností pro nejmenší hokejisty.


Name: Nácvik odrazu
Time:

 

Nácvik správného odrazu. Opora o mantinelu: hráči se učí stát ve stromečku, postupně odstupují nohama od mantinelu. Posouvání sedícího spoluhráče: hráči stejné váhové kategorie a tlačit jen cca 5 m.


Name: Nácvik postoje a odrazu
Time:

 

Všechna cvičení ve sníženém postoji. U cvičení 2 buřtík jednou nohou, u cvičení 3 střídavě levá-pravá. Cvičení 4, buřtíky v dřepu.


Name: Nácvik stability
Time:

 

Po jedné noze: koleno co nejvýše, zdatnější hráči noha dopředu a podřep. Přeskoč, podlez: přeskok hole, podjezd překážky po břichu s rychlým vztykem, znova přeskok. Jízda ve vozíku: důraz na zadek dole, minimální předklon, hlava nahoře.


Name: Buřtíky a brzdy
Time:

 

Buřtíky přes kužely. Přímo a s vybočením. Brzdy jedou nohou pluhem.


Name: Nácvik obloučků 1
Time:

 

Oblouček ve vozíku: důraz na správný postoj. Oblouček po jedné noze: po vnější brusli, vnitřní brusle je zvednutá, mírně zanožená. Bogna: důraz na pokrčená kolena, vnitřní brusle vpřed.


Name: Nácvik obloučků 2
Time:

 

Lyžování: hráči se rozjedou na maximum, dají pokrčené nohy k sobě a projedou esíčkem jako na lyžích. Zvedání vnitřní nohy v bogně: hráči objíždí položené hokejky s přizvednutím vnitřní nohy.


Name: Nácvik obloučků 3
Time:

 

Nácvik obloučků 360 st. a obloučků s obratnostními prvky.


Name: Nácvik obloučků s odšlapováním
Time:

 

Hráč při průjezdu kolem překážky provede bognu a odšlápne vnější nohou jako by prováděl buřtík jednou nohou.


Name: Brzdy
Time:

 

Nácvik brzdy. Nejprve nácvik k kruhu s bržděním směrem k trenérovi, pak na rovince s bržděním před kuželem. Na závěr hráč provede bognu po jedné noze (venkovní) a rovnou zabrzdí před hokejkou, která je cca 1 m před kuželem.


Name: Obraty
Time:

 

Při nácviku obratu je nutné děti učit ponechání jedné nohy vzad a jakoby přibrždění či škrtnutí špičkou zadní nohy (těsně před obratem). Právě škrtnutí hráče "roztočí".


Name: Vozíky, jedna noha, přeskoky, lyžování
Time:

 

1. Hráči jezdí po vyznačené trase ve vozíku. Hlava nahoře, zadek dole. 2. Hráči jezdí mezi 2. a 3. párem kuželů po jedné noze. Nejprve tzv. čápa poté zvednutou nohu přednožit a nohu stojnou pokrčit. 3. Hráči přeskakují hole položené cca 2 m od sebe. 4. Hráči se rozjedou na maximum a projedou mezi 3 kužely tzv. lyžařským slalomem (nohy u sebe, kolena i brusle).


Name: Pokleky, dřepy, jedna stopa
Time:

 

1. Pokleky - hráči za jízdy střídavě poklekávají na jedno a druhé koleno. 2. Dřepy - hráči za jízdy dělají klasické dřepy, ramena a hlava rovně. 3. Jedna stopa - hráči se rozjedou na maximum a pokusí se srovnat brusle za sebe tak, aby tvořily jednu stopu. Střídání nohu.


Name: Opičí dráha 1
Time:

 

Nácvik obratnosti. Přeskoky hokejek, slalom mezi kužely (kužely blízko u sebe, méně než 1 m), při zůženém průjezdu je šířka cca 30 cm. Poslední dva přeskoky jsu přes hole cca 1,5 m od sebe.


Name: Překládání a přešlapování
Time:

 

Zahájením cvičení předchází nácvik překládání nohou na místě. Hráči stojí vedle sebe a překládají nohy křížem. Přešlápnutí u překážky: hráč u kuželu zvedne vnější nohu a přešlápne. Překládání v buřtíku: (pro zdatnější bruslěře) hráči jedou dokola pomocí buřtíku vnější nohy. Na pokyn se snaží přetáhnout buřtík před vnitřní nohu a tou "vyjet" naopak ven. Výsledek je ten, že hráč jede po kruhu na překřížených nohách. Pak bez zvednutí nohy z ledu pokračuje srovnáním nohou a dalším buřtíkem.


Name: Jízda vzad
Time:

 

Buřtíky vzad: vysvětlit postoj, při zahájení buřtíky jsou špičky u sebe a paty od sebe, při datžení buřtíku je to opačně. Nácvik buřtíků sounož i střídavě levá pravá noha. Jízda vzad: normální jízda vzad pomocí "vlnění" jedné nohy.


Name: Bruslařské hry
Time:

 

Házení puku: trenér stojí uprostřed hřiště a hráči jsou seskupeni kolem něj. Trenér hodí libovolným směrem puk a řekne hráče, který pro něj jede. Hráč musí sprintovat pro puk, zabrzdit a sprintovat s pukem zpět. Trenér háže puky na druhou stranu než hráč stojí, více puků jedním směrem, aby se museli vyhýbat atp. Had: Hráči jedou mezi kužely libovolně těsně za sebou. Vždy jeden (lepší bruslař) je vede. Nejprve jedou pomaleji, na pokyn pak naplno. Naplno max. 15 sec.